Çağrı Merkezi / 0850 303 7 309

Bize Yazın / info@ufukhaliyikama.com

El Dokuma Halı Yıkama

Anasayfa / Hizmetlerimiz / Yıkama Hizmetimiz / El Dokuma Halı Yıkama
Sevdiklerinizle Paylaşın

El Dokuma Halı Yıkama

El dokuma halılar son derece değerli ve görsel açıdan daha zengin halılar olarak karşımıza çıkarlar. Bu sebeple yün halılarınıza hak ettikleri muameleleri uygulamanız gerekmektedir. Bu halıların yıkanması konusu da dikkatli davranılması gereken konular arasında yer alır. El dokuma halıların yıkanması sırasında yapılan önemli hatalar bu konudaki bilgi eksikliğinden kaynaklanmaktadır. Eğer evlerinizde yün halılarınız var ise, bu konudaki bilgi eksikliğini gidermeniz amacıyla onları yıkamadan önce araştırma yapmanız tavsiye edilir. Ancak buna rağmen elinizde olmayan sebeplerden dolayı yün halılarınızı yıkarken onlara zarar verebilmeniz mümkündür. Burada elinizden olmayan sebeplerden bir tanesi, yün halılarınızın ipliklerinde kullanılan iplik boyama maddesidir. Bu maddelerin çeşitli özelliklerine göre akıp gidebilme gibi bir riskleri bulunmaktadır. Böyle bir durumda ise halınız görsel açıdan zarar görecektir.

El Dokuma Halılarınızın Rengi Neden Akar?

El dokuma halıların iplikleri, sentetik boyalar ile ya da doğal boyalar ile boyanır. Doğal boyalar, bitkilerin köklerinden elde edilir ve organik yapıdadırlar. Bu sebepten dolayı suyu gördüklerinde çözülme özellikleri vardır. Yıkama sırasında ıslatıldıklarında kolayca çözülen bu boyalar nedeniyle halınızın desenleri birbirine karışarak çok değer verdiğiniz halınızın görsel yönden bozulmasına sebep olabilirler. Halınızın kök boyaları ile mi yoksa sentetik boyalarla mı boyandığını bilmeniz neredeyse mümkün değildir. Ancak halınız eğer çok canlı renklere sahipse muhtemelen kök boyaları ile boyanmıştır. Böyle bir durumda, halınızı profesyonel bir halı yıkama fabrikasında teslim ederek güvenli bir hizmet almanız tavsiye edilmektedir. Ancak bu şekilde halınızı hem aradığınız hijyenle hem de üstün koruma ile yıkatabilmeniz mümkün olur.

El Dokuma Halılarınız İçin Özel Yıkama 

El dokuma halı yıkama işlemi gerçekleştirmekte olan firmamız, İstanbul kapsamında hizmet vermektedir. İstanbul el dokuma halı yıkama olarak,  tüm değerli halılarınızın son derece profesyonel bir şekilde yıkanması, evlerinizden alınıp evlerinize teslim edilmesi konusunda hizmet vermekteyiz.  El dokuma halılarınız için sunmuş olduğumuz özel hizmet ile bu pahalı ve değerli halılarınızı uzun yıllar boyunca hiçbir bozulma olmadan kullanabilir ve temizliğin keyfini çıkartabilirsiniz. 0850 303 73 09 numarasından bize ulaşarak sunmuş olduğumuz hizmetler hakkında bilgi sahibi olabilmeniz mümkündür.

Copyright © 2016. ufukhaliyikama.com Tüm Hakları Saklıdır.


Yükleniyor...